Víkendový workshop Tango Argentino pro úplné začátečníky
s Ivanou a Jendou

Místo
Studio Naboso (Školská 12, Praha 1)
Datum
14. - 15. 5. 2011
Čas
14:00 - 17:00
Cena do 30.4.
2 dny - 300,-/osoba
1 den - 200,-/osoba
Cena do 13.5.
2 dny - 400,-/osoba
1 den - 250,-/osoba
Info a rezervace
i.snircova@email.cz
+420 608 984 222

První den

  • Seznámení s argentinským tangem
  • Aktivní přístup k tanci - držení těla, práce s energií
  • Práce s hudbou - rytmus, akcelerace, nálada
  • Komunikace v páru - kvalita objetí, spolupráce

Druhý den

  • Chůze mimo partnerku/partnera
  • Základy vedení "ochos" a "křížení"
  • Disociace těla
  • Udržení kompaktnosti páru

OdkazyCo je to tango

Argentinské tango je společenský tanec. Tedy nikoli tanec soutěžní nebo "fitness". Účelem tanga tady není vyhrávat soutěže ani zhubnout nebo vypracovat si dokonalou postavu, ale setkávat se s lidmi, pobavit se a zapomenout na starosti. Zrovna tak nepotřebujete ani skvělou kondici ani čas na šest tréninků týdně. Naopak, říká se, že pokud můžete chodit, můžete i tancovat.

Tango je tanec, který vznikl už před více než sto lety mezi přistěhovalci v Buenos Aires a v současné době se tancuje ve spoustě měst na celém světě. Takže pokud tancujete a třeba služební cesta vás zavede do New Yorku, Bruselu, Tokia, Vídně, Budapešti, ... stačí se podívat na internet kdy a kde se v tom městě tancuje a můžete vyrazit. Nemusíte tam nikoho znát, nemusíte se s nikým domlouvat, prostě přijdete na milongu (tak se říká jak místu kde s tancuje, tak té události) a aniž byste znal(a) jedinné slovo v jazyce, kterým se tam mluví, jen pohledem se domluvíte s někým, koho jste nikdy neviděl(a) a se kterým se po té jedné odtančené sérii možná už nikdy neuvidíte. Narozdíl od českých plesů na milonze se totiž střídá. Po každé sérii tří nebo čtyř skladeb si v průběhu tak zvané cortiny páry poděkují a rozejdou se, aby si zatancovali s někým jiným. Dky tomu i ten kdo přišel sám si zatancuje.

Tango prošlo za těch více než sto let vývojem v rámci kterého vzniklo mnoho různých stylů. Tak různých, že se těžko dá hovořit o jednom tanci. Evropské tango, ať už to plesové, které vás kdysi učili v tanečních, nebo to soutěžní, se vyvinulo ze scénické verze argentinského tanga z dvacátých a třicátých let a má jen velmi málo společného s tangem jaké se tančilo ve zlaté éře tanga v Buenos Aires ve čtyřicátých letech a snad ještě méně s novějšími styly. Argentinské tango je mnohem jemnější, hravější, proměnlivější ...

O co se budeme snažit na semináři

Účelem semináře není naučit vás spoustu úžasných akrobatických figur, ale poskytnout vám základ na kterém můžete stavět. Naučit vás, nebo spíš vysvětlit vám, jak stát, jak obejmout partnerku respektive partnera, jak udělat krok, jak vést respektive jak se nechat vést ... předvést vám několik cviků na uvolnění či posílení toho co je dobré uvolnit a posílit aby se vám lépe tancovalo ... ukázat vám jak si můžete hrát s hudbou ...

Tango, to opravdové, prožité, to nejsou figury, ale společný krok stranou, vpřed, vpřed, stranou, přenesení váhy, krok, chvilka čekání, společný nádech a společný krok, další, kolečko nakreslené bříškem chodidla než se ten pár před vámi pohne z místa, krok, rychlý, pomalý, ještě pomalejší ... stále spolu a stále s hudbou.

Nemůžeme ty kroky udělat za vás, ale pokusíme se vás doprovodit na prvních dvou krocích tanga a zjednodušit vám další kroky. Na seminářích, kurzech i na milongách.

Povídání o tangu

ČLOVĚČINY: It takes two to tango

ČLOVĚČINY: Vánoční tango