Zpět na Mámův svět

Každá doba má své osobnosti, některá má na ně smůlu, některá štěstí. Takovou osobností je v naší době jednoznačně Bill Gates a jeho společnost Microsoft. Názory na jeho osobu se různí, v podstatě oscilují mezi dvěma extrémy: prvníčást Billa zbožňuje a vidí v něm apoštola nové společnosti, druhá (je zajímavé,že sem patří většina lidí od fochu) v něm vidí nelítostného monopolistu, který pomocí nemorálních podrazů vysává celý svět. Ať je to tak nebo tak jeho Windows vládnou světu a dnes se s nimi setkává v podstatě každý a nelze je ignorovat.

Bohužel Bill Gates není jediným, kdo se snaží nacpat lidem za těžké peníze lidem polofunkční produkty. Po jeho bok se kromě mnoha producentů software (pokud existuje stránka, která se tímto problémem zabývá, dejte mi vědět, přidám sem link), ale i naprostá většina prodejců hardware (tedy samotných počítačů), kteří nabízejí podivné nevyvážené mrzáky, nejsnáze přirovnatelné k části kulturistů, kteří na útlých nožičkách úředníka nosí ramena schopná v benčpresu zvednout 150 kg.

Jedná se o typický příklad nechutného vykořisťování zákazníka, který se v problematice bohužel nevyzná a tak je prodavači dán na milost a nemilost. Patří sem nejen “nadupané” počítače s P III a 16 MB RAM, ale i příprava domácího počítače na rok 2000 za 8000 Kč a jiné podobné zlodějny.
Nad původně zamýšlený rámec jsem proto přidal stránku o kupování počítačů, určenou těm, kteří by si některý chtěli koupit a příliš o tom neví.

Pokud tedy chcete kupovat počítač a nevyznáte se v nich navštivte stránku.

Jak kupovat počítač

Bohužel samotný počítča bez programů je k ničemu. O programech se můžete dočíst v krátkém pojednání o software, kde najdete linky na základní programy, které jsou navíc zadarmo.

Krátké pojednání o software

Podle času a vědomostí budu na Vaše dotazy odpovídat (ale žádnou odezvu neslibuju), pokud pošlete nějakou radu rád ji tady uvedu.

Úvod do Windows 95/98/NT/2000

Rady

Příspěvky

Reakce

Poslední změna 14.7.2001