Zpět na Mámův svět

Používané programy

Všechny dokumenty, které se dají na stránkách o učení najít, jsou vytvořeny pomocí tří programů.

MS Office 2000 CZ
Texty jsou psané ve Wordu. Není to z lásky, je to z donucení. Původně jsem používal Lotus Smart Suite 96 CZ, bohužel jsem byl v republice asi sám. Neustálé konverze se už dál nedaly snášet, takže ve chvíli, kdy jsem přes známého v Microsoftu získal legální verzi MS Office 2000 CZ Profesional, přešel jsem na Word, Excel a Access. Dá se to vydržet a hlavně to můžu kromě Accessu používat ve škole, která má Office97. Všechny wordovské dokumenty jsou ve formátu Word97. Snažím se používat jen standardní fonty (Arial a Times New Roman), i když někde se ještě mohou vyskytovat hříchy mládí v podobě jiných obskurních fontů.

Mathtype 5.0
Je program na psaní rovnic. Ke stažení je demoverze ze www.mathtype.com. Program sám je docela drahý, ale demoverze po uplynutí zkušební doby, funguje dál v trochu oslabeném módu. Největší výhoda – psaní rovnic pomocí klávesových zkratek - však programu zůstává i ve volné verzi, takže stahujte a používejte. Protože s jeho pomocí se dají rovnice psát daleko rychleji než klasickým editorem z wordu.

Corel Draw 9.0 CZ
Zná každý. Na kreslení vektorových obrázků (hlavně ve fyzice) používám, protože toho umí strašně moc (daleko víc než dokážu využít) a protože ho škola ve formě akademických licencí na moje naléhání koupila.
Vaše škola může učinit to samé na adrese www.dtpstudio.cz , obrňte se však trpělivostí, protože nákup u této firmy trvá řádově měsíce.

Poslední změna 21.3.2002